top of page

Bir elma hikayesi

Gülbudak_logo-01.png

Isparta, Eğirdir Gölü ve çevresindeki dağların oluşturduğu özel mikroklimalı ortamda yetişen aromatik elmaları dünyaya sunmak amacıyla; 1996'da bir mimar ve bir harita mühendisi iki kayınbiraderin cesur girişimleriyle başladı serüvenimiz. Yolculuk, meyvecilikte önemli bir adım olan depoculuk ile başlayıp kısa süre içinde elma yetiştiriciliğine evrildi. Ana geçim kaynağı tarım, başlıca ürünü de elma olan Eğirdir'in meyvecilik anlayışına katkı sağlamak için gereken tüm yatırımlara - paketleme tesisleri, ileri teknolojiye sahip soğuk  odalar, tamamı sistem kurulumlu bahçeler - peşi sıra imza atıldı. Fidancılıktan hasada, paketlemeden pazarlamaya, perakendeden ihracata; elmacılığa dair tüm süreçlerde Gülbudak olarak biz varız.
Hasa

"Tarımsal teknolojik gelişmelerin yakın takibi ve entegrasyonu sonucu gelinen bu noktada;

28 senedir Türkiye'nin uzman elma yetiştiricisi olmaktan gurur duyuyoruz."

gülbudak bahçe

Doğallığın kaynağı: Bahçeler

"Elma soğuk ılıman iklim meyvesidir."

Etrafındaki dağlar, dikili olduğu yamaç ve sene boyunca aldığı yüksek güneş ışığı sayesinde aroma bakımından özel elmalar yetiştiriyoruz.

Toplam dikili alanı 650 hektarı aşan ve elma için uygun hava koşullarına sahip olan tarım arazilerimizde ana ve ara çeşit elma yetiştiriciliği yapıyoruz. Tarımın her evresinde otomasyon misyonu ile hasattan başlayarak tüm bahçe süreçlerinde teknolojiyi aktif kullanıyor, kullanımı destekleyici yatırımlar yapıyoruz.

"Rengini gece gündüz sıcaklık farkındançıtır dokusunu yamaç rüzgarlarından alsa da bir Gülbudak elması kalitesini aslen 28 senelik bilgi birikimine borçludur."
 

Modern tesis:
Depolama & Paketleme 

Hasat başlangıcı ağustostan, sonraki hazirana değin meyvelerimizi Dinamik Kontrollü Atmosfer (DKA) soğuk odalarda 0-1 C şartlarında depolarken oksijen, karbondioksit ve azot gazı değerlerini kontrol altında tutuyoruz. Bu sayede toplam 103 soğuk oda ile yürüttüğümüz aylar süren süreç içinde elmalar dalından koptuğu anki tazelikte saklanıyor.

Tesisimizde bulunan 2 paketleme ve ön boylama (Presizing) makineleri ile yıl boyu depolanan ürünleri ağırlık, çap ve renk kriterlerine göre paketliyoruz. Ön boylama ve paketleme makinelerinin entegrasyonu sonucunda müşterilerimizin taleplerini geniş ürün portföyümüz ile hızlı bir şekilde karşılıyoruz.

Sofralarda güvenilir meyve

Gıda/tarımda uluslararası kalite standartlarını belirleyen 

  • GLOBALG.A.P. (Good Agricultural Practices)

  • İTU (İyi Tarım Uygulamaları) 

  • ISO 9001 ve ISO 22000 

  • NON-GMO Orijin 

sertifikasyonları ile meyvelerimizin mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal açıdan zararlı olmadığı ve üretimleri esnasında çevreye ve doğal dengeye zarar verilmediği belgelenmiştir.

Ürünlerimize; Türkiye'deki zincir marketlerden ve  Kıbrıs, Hindistan, Rusya, Sri Lanka, Kenya gibi 30'dan fazla ihracat lokasyonumuzdan Gülbudak güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

karışık 1+.jpg
Çapa 1
bottom of page